in ,

Введення в кетодієту

Ketogenic low carbs diet concept. Healthy eating and dieting with salmon fish, avocado, eggs and nuts. Top view

В останні 10-15 років набирає популярність кетогенная дієта, вона ж кетодіета, вона ж LCHF. Сьогодні я розповім вам про принципи кетодіети.

1. Кетодієта має на увазі виключення з раціону цукру, крохмалю, і крохмальних овочів. Це досить довгий список продуктів, звичних більшості з нас:

– хліб, хлібобулочні вироби, борошняні вироби

– крупи і бобові

– цукор у всіх видах

– різні напівфабрикати, тобто ті продукти, які складаються з декількох інгредієнтів, в тому числі крохмалю і цукру.

2. Кето харчування має на увазі вживання в їжу тільки натуральних високоякісних продуктів:

– м’язове м’ясо всіх сортів

– субпродукти

– жирна риба і різні морепродукти

– вершкове, кокосове, оливкова олії, свинячий, яловичий, баранячий жир

– різноманітна зелень

– некрохмальні овочі (в основному ті, що ростуть над землею)

Всі перераховані продукти дуже смачні, і насичують надовго.

Як працює кетодіета?

Завдяки виключенню з раціону великої кількості легкозасвоюваних вуглеводів людина з “сахаросжігающей машини” перетворюється в “жиросжигающих машину”. Говорячи простими словами, при істотному обмеженні вуглеводів в раціоні організм починає використовувати в якості палива власні жирові запаси, а також жирні кислоти, що надходять з їжею.

І як тільки тіло починає використовувати власні жирові запаси, запускається процес схуднення. При цьому людина худне, харчуючись смачно, ситно, повноцінно. Деякі люди худнуть навіть поїдаючи низько- і безвуглеводних десерти, рецептів яких безліч.

У наступних статтях я розкрию більш детально механізм дії кетодіети. Так що підписуйтесь, щоб не пропустити новий матеріал!

І пара слів про протіпопоказаніях. Їх практично немає, оскільки дане харчування максимально наближене до видового харчування стародавньої людини, коли фрукти, підземні овочі, мед могли з’являтися в раціоні тільки на недовгий період в сезон дозрівання. Відносним протипоказанням є наявність каменів в жовчному міхурі: при переході на високожирові харчування є майже 100% вірогідність руху каменів, закупорки жовчної протоки і запалення. Абсолютним протипоказанням є рідкісна генетична мутація – нездатність організму засвоювати жири. Але якщо вона у людини є, то він напевно про неї знає.

Як збільшити тривалість життя? Аутофагія

Відмінність кетозу від кетоацидозу